KEMOTERAPİ'DE EL VE AYAKLARDA UYUŞMA

Yazar:   Tarih:   Kategori: Genel Sağlık 

El ve ayaklardaki uyuşma için ne önerirsiniz? Yemek borusu kanseri tedavisi gördüm. Ancak kemoterapiden sonra kollar, ayaklar ve ellerimde uyuşma var. Bu soruna karşı ne önerirsiniz? CEVAP: Kemoterapi ilaçlarına bağlı olarak gelişen bu soruna tıp dilinde nöropati denir. Şikâyetler zaman içinde hafifler. Bu devrede b 1,b6 vitamini, panaks ginseng faydalı olabilir. Bir de Arnavut biberi tüketmek nöropatiye çok iyi gelir. Şikâyetle çok ağırsa herhangi bir vücut kremi ve 3–4 tane Arnavut biberi mikserden geçip karışımı sorunlu bölgelere sürün. KANSER VE TEDAVİSİ KONUSUNDA DİĞER MERAK EDİLEN KONULAR KANSER TEDAVİSİNDE BULANTI TESTİS KANSERİ GIRTLAK KANSERİ NÜKS EDER Mİ? Akciğer kanseri teşhisi MESANE KANSERİ RADYOTERAPİ VE YAN ETKİLERİ YUMURTALIK KANSERİYİM PANKREAS KANSERİ MEME KANSERİNE KARŞI BİTKİSEL DESTEKLER PROSTAT KANSERİ Rahim ağzı kanseriyim Polikistik over sendromu LENF BEZİ KANSERİ MEME KANSERİ TEDAVİSİ KEMİK KANSERİ KARACİĞER KANSERİ KEMİK İLİĞİ KANSERİ YUMURTALIK KANSERİ YEMEK BORUSU KANSERİ CİLT KANSERİ GIRTLAK KANSERİ Meme kanseri nasıl teşhis edilir?

KEMOTERAPİ'DE EL VE AYAKLARDA UYUŞMA adlı konuya yorum yapmak ister misin? Etiketler

*

*

Yorum yapmak ister misin?

Acilservis.pro - Hakaret, imla kurallarına uymayan ve konu ile alakasız yorumlar kesinlikle onaylanmayacaktır.