Gripin hapı adet söktürür mü?

Yazar:   Tarih:   Kategori: Tıbbi İlaçlar 

gripin-adetGRİPİN kapsül olarak ağızdan alınır. En eski ağrı kesiciler arasında bulunan Gripinin etkin maddesi parasetamoldür. Her bir Gripin kapsül; etkin madde olarak 250 mg Parasetamol ve 15 mg Kafein içermektedir. GRİPİN hafif ve orta şiddetli ağrılar ile ağrının ateşe eşlik ettiği durumların giderilmesinde kullanılır.

Gripin parasetamol ve kafein ile bileşimindeki maddelerden birisine karşı aşırı duyarlılığı olanlarda kullanılmamalıdır. Ayrıca;

• Böbrek ve karaciğer yetmezliğinde,

• Kalp-damar hastalığı olanlarda,

• Psikolojik rahatsızlıklarda,

• Aspirine (asetilsalisilik asit) karşı aşırı duyarlılığı olanlarda,

• İlerlemiş akciğer hastalığı olanlarda kullanılmamalıdır.

Gripin adet söktürür mü? Bu tür halk arasında dolaşan yanlış inanışlara itibar edilmemelidir. Her ilaç gibi bu ilaç da amacı dışında kullanılmaz. Aspirinin kanı sulandırıcı etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Bu etkisi dolayısıyla herhangi bir operasyon öncesi ve sonrasında kanamaya sebep olmasın diye kullanılmaz. Ama bu, adet söktürücü etkisi vardır anlamına gelmez. Gripinin de adet söktürücü bir etkisi yoktur.

İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza ya da eczacınıza danışınız.

*/?>

Gripin hapı adet söktürür mü? adlı konuya yorum yapmak ister misin? Etiketler

*

*

Yorum yapmak ister misin?

Acilservis.pro - Hakaret, imla kurallarına uymayan ve konu ile alakasız yorumlar kesinlikle onaylanmayacaktır.