Efferalgan 500mg 16tablet

Yazar:   Tarih:   Kategori: Alternatif Tıp 

» Analjezik, Antipiretik

Etken Maddesi

Paracetamol

EFFERALGAN 500 MG 16 TABLET

İthal, Beşeri bir ilaçdır

FORMÜLÜ

500 mgParasetamolTablet

ENDİKASYONLARI

Ağrılı ve ateşli durumların semptomatik tedavisinde kullanılır.

KONTRENDİKASYONLARI

Bileşimindeki herhangi bir maddeye aşırı duyarlılığı ve ciddi böbrek ve karaciğer yetmezliği olanlarda konntrendikedir.

UYARILAR & ÖNLEMLER

Önerilen günlük dozu aşmamak için, parasetamol içeren diğer ilaçlarla birlikte kullanılmamalıdır. Eğer ağrı 5 günden ya da ateş 3 günden daha fazla devam ederse, ağrı ateş daha şiddetli olursa veya başka belirtiler ortaya çıkarsa doktorunuza veya eczacınıza danışmadan tedaviye devam etmeyiniz.

Karaciğer ya da böbrek fonksiyon bozukluğu olması durumunda, doktora danışmadan tedaviye devam etmeyiniz. Karaciğer ya da böbrek fonksiyon bozukluğu olması durumunda, doktora danışmadan parasetamol alınmamalıdır.

Tuzsuz rejm ya da düşük tuzlu diyet uygulayanlarda, günlük tuz alımında her bir tabletin 412,4 mg sodyum içerdiği dikkate alınmalıdır.

Alkol parasetamol’ün karaciğer toksisite riskini artırabilir. Alkol ile birlikte kullanılmamalıdır.

Hamile ve Emzirme:

Parasetamol plasentayı geçer, bu nedenle hamilelikte dikkatli kullanılmalıdır. Genel bir kural olarak, hamilelik emzirme sırasında herhangi bir ilaç almadan önce doktora ya da eczacıya danışılmalıdır.

YAN ETKİLER

Parasetamol bazı kişilerde daha fazla ya da daha az şiddetle yan etkiye neden olabilir. Ender olarak deri döküntüleri veya allerjk reaksiyonlar görülebilir. Böyle bir durumda derhal tedavi kesilmeli ve doktora haber verilmelidir.

Son derece ender olarak kan sayımı gerektiren biyolojik değişiklikler gözlenmiştir. Bazı kan hücrelerinde (trombosit) anormal düşük seviyeler görülebilir. Bu da muhtemelen burunda ve diş etlerinde kanamayayol açabilir.

Hemolitik anemi, nötropeni, lökopeni, pansitopeni, trombositopeni görülebilir.

ETKİLEŞİMLER

Yüksek dozlarda paraseytamolün uzun süreli kullanımı veya tek toksik dozu ile, kronik alkol tüketenlerde, barbitüratlar ve diğer antikonvülsanlar, trisiklik antidepresanlar, oral steroid, kontraseptifler gibi düzenli olarak hepatoksik ilaçlar veya hepatik enim indükleyicileri alan kişilerde hapatoksisite riski artabilir.

Uzun süreli ve yüksek dozlarda parasetamol kullananlarda kumarin veya indandion türevi antikoagülanların etkisi uzayabilir.

Salisilatlar gibi nonsteroidal antienflamatuar ilaçlarla uzun süre birlikte kullanılmamalıdır. Parsetamol kullanımı kanda ürik asit ve şeker düzeyi tayini sonuçlarını etkileyebilir

DOZU & KULLANIM ŞEKLİ

Tabletler bir bardak su içersinde tamamen eritilerek kullanılır. Suya atılan tablet çözülür çözülmez içilir.

Dozların en az 4’er saat aralıklarla verilemsine dikkat edilemlidir. Çocuklarda doz arası ne olursa olsun 4 saatten az olmamalıdır. İdeali 6 saattir.

Çocuğun ateşi 38.5 ° C’i aşarsa, ilaçla tedavinin etkisini arttırmak için yapılması gerekenler şunlardır; çocuğun elbiseleri çıkarılır, içecek, sıvı verilir, çocuk aşırı sıcak yerde tutulmamalıdır, gerektiğinde çocuğun vücut ısısından 2°C daha düşük su ile banyo yaptırılır. ilacın düzenli olarak kullanımı ağrı ve ateşin etkili bir şekilde giderilmesini sağlar. Ciddi böbrek yetrsizliği olanlarda doz en az 8 saat aralıklarla uygulanmalıdır.

Yetişkinler ve vücut ağırlıkları 50 kg’dan fazla olan (15yaşından itibaren) Çocuklarda:

Günde 1-3 defa 1veya 2 tablet.Günde 6 tablet aşılmalıdır.

Çocuklar (vücut ağırlığı 13 kg’dan fazla olan veya yaklaşık 2 taş üzerindeki;

Her 6 saatte bir 15 mg/kg veya her 4 saatte bir 10 mg/kg şeklinde uygulanır.

İlaç Fiyatı 2.41 TL

Reçeteli Verilir.

İLAÇ EŞDEĞER ANALİZİ (MUADİLLERİ)

* GRIPIN BEBE 120 MG/5 ML 100 ML ŞURUP

* PARANOX S 120 MG 10 SUPPOZİTUAR

* PANADOL 500 MG 24 FİLM TABLET

* PARCETOL 500 MG 30 TABLET

* PARCETOL 500 MG 20 TABLET

* PARCETOL 120 MG 100 ML ŞURUP

* DERMAN 1 KAŞE

* SESKAMOL 500 MG 10 TABLET

* SESKAMOL 500 MG 10 TABLET

* PARACET JUNOR 160 MG 20 TABLET

* MEDASET 650 MG 20 TABLET

* TAMİFEN 500 MG 20 TABLET

* SETAMOL 500 MG 20 TABLET

* PARASEDOL 500 MG 20 TABLET

* NORAL 500 MG 20 TABLET

* PİROFEN FORTE 325 MG 10 SUPOZİTUAR

* DEMINOFEN 500 MG 20 TABLET

* PİROFEN 500 MG 20 TABLET

* SEDALON 500 MG 20 TABLET

* VOLPAN 500 MG 20 TABLET

* KATAPRIN 500 MG 20 TABLET

* PARANOX 500 MG 20 TABLET

* PAROL 500 MG 20 TABLET

* POLMOFEN PEDİATRİK 120 MG 100 ML SÜSPANSİYON

* TAMİFEN 120 MG/5 ML 150 ML PEDİATRİK ŞURUP

* TAMOL 500 MG 20 TABLET

* TYLOL 500 MG 20 TABLET

* SIFENOL 500 MG 20 TABLET

* ASOMAL 5 ML 120 MG 100 ML ŞURUP

* MINOSET 500 MG 20 TABLET

* MINOSET 500 MG 20 TABLET

* NORAL PED. 5 ML 120 MG 100 ML ŞURUP

* BERKO-SETAMOL 120 MG 100 ML ŞURUP

* VERMIDON 500 MG 20 TABLET

* TERMACET 500 MG 20 FİLM TABLET

* PAROL 500 MG 30 TABLET

* TEMPO 0,5 GR 20 TABLET

* EFPA 10 EFERVESAN TABLET

* TERMACET 100 ML SÜSPANSİYON

* PHARMADOL 500 MG 60 TABLET

* MINAFEN 120 MG 100 CC ŞURUP

* TYLOL PED. 5ML 120 MG 100 ML SÜSPANSİYON

* PANADOL ACTİFAST 500 MG 20 FİLM TABLET

* PARANOX S 120 MG 10 SUPPOZİTUAR

* CALPOL 500 MG 30 TABLET

* TYLOL 120 MG 10 SUPOZITUAR

* PANADOL 500 MG 24 FİLM TABLET

* VERMIDON 500 MG 30 TABLET

* TERMACET PLUS 100 ML SÜSPANSİYON

* BERKO-SETAMOL 120 MG 150 ML ŞURUP

* PİROFEN PEDİATRİK 150 ML ŞURUP

* TEMPO ELİKSİR 150 ML

* MINOSET ROCHE 150MG/5 ML 100 ML ŞURUP

* MINOSET 150MG/5 ML 100 ML PEDİATRİK ŞURUP

* GERALGINE-P 5 ML 120 MG 150 ML

* TYLOL 6 PLUS 5ML 250 MG 100 ML SÜSPANSİYON

* MINAFEN 120 MG 150 CC ŞURUP

* PARANOX 120 MG/5 ML PEDİYATRİK ŞURUP 150 ML

* PARASEDOL PED.5 ML 120 MG 150 ML ŞURU

* PARACETAMOL PED.5 ML 120 MG 150 ML ŞURUP

* GRIPIN BEBE 5 ML 120 MG 150 ML ŞURUP

* SETAMOL ELİKSİR 120 MG 150 ML ŞURUP

* TERMALGINE PED. 100 MG 10 SUPOZITUAR

* CALPOL 120 MG 150 ML SUSPANSIYON

* TAMOL PED 5 ML 120 MG 150 ML ŞURUP

* KATAPRIN PED.5 ML 120 MG 150 ML ŞURUP

* SIFENOL 5 ML 160 MG 120 CC ŞURUP

* SEDALON 5 ML 120 MG 150 ML ŞURUP

* PARANOX FORT 240 MG 10 SUPPOZİTUAR

* ZALDAKS 150 ML ŞURUP

* VOLPAN PED.5 ML 120 MG 150 ML ŞURUP

* VERMIDON PED.5 ML 160 MG 120 ML ŞURUP

* EKOSETOL 160 MG 120 ML ŞURUP

* TYLOL FORT 240 MG 10 SUPOZITUAR

* A-PER ŞURUP 120 MG 100 ML

* TERMALGINE 5 ML 120 MG 100 ML ŞURUP

* PAROMA 50 MG 20 TOZ

* TAMOL PLUS 250 MG/5 ML 150 ML SÜSPANSİYON

* TYLOL 6 PLUS 250 MG/5 ML 150 ML SÜSPANSİYON

* CALPOL-6 PLUS 250 MG/5 ML 150 ML ŞURUP

* PAROMA 125 MG 20 TOZ

* PAROMA 250 MG 20 TOZ

* PAROMA 500 MG 20 TOZ

* PERFALGAN 10 MG/ML 100 ML 12 FLAKON

*/?>
a-ferin hap günde kaç tane içilmelidiraferin emzirmede içilirmiaferin forte günde kaç tane içiliraferin forte ile tamol içilirmiaferin hapı kaç saatte bir içiliyoraferin kaç saatte biraferin parolaferin plus şurup hangi ilçla verilmezalfoxil 500mg kac yasında ki çoçuklara içirilircalpol 120mg-5ml suspansiyon açtıktan sonra kaç gün içinde kullanmak gerekircalpol plus şurup yetişkinler içebilirmiefferalganefferalgan 500 mgefferalgan endikasyonlariefferalgan tabletemziren anne aferin fort tablet içilirmiemziren anneler theraflu forte içebilirmiemzirirken elma sirkesi içilirmiemzirirken vermidon hot içilirmiemziriyorum gripingebelikte parol içilir migebelıkteparol icilirmigripin kaç miligramgripin kaç saat aralıkla içilirGRİPİN TABLET ENDİKASYONLARgrıpin kaç adet içilirkaç gripinklamaxin 500 mg kaç saatte bir içilirparacetamol 500 mgparacetamol 500 mg kaç saatte birParanox Fortparanox fort endikasyonlarıparanox suppozituar YETİŞKİN KULLANIMIparasetamol 500 mgparnox ilac kac saatte verılırparnox sparol tablet eritilerek içilebilirmitamol plus süspansiyon kaç yaş aralığı kullanabilirTHERAFLU FORT PAROL İLE İÇİLİR Mİtheraflu forte emzirirken içilirmitheraflu forte emzirmede kullanımıtheraflu forte KAÇ SAATTE BİR İÇİLİRtheraflu muadilitheruflu kaç saatte içilirtrombositleri dusuk olanlar tylol hot toz kullanılırmıÜST ÜSTE SURUP İÇİLİRMİvermidonvermidon kaç mgvermidon kaç saate birvermidon kullanım şekli ve dozu

Efferalgan 500mg 16tablet adlı konuya yorum yapmak ister misin? Etiketler

*

*

Yorum yapmak ister misin?

Acilservis.pro - Hakaret, imla kurallarına uymayan ve konu ile alakasız yorumlar kesinlikle onaylanmayacaktır.